Hidrofacial

Doktorunuza Sorun

Size yardımcı olmak bizi çok mutlu eder. Ekibimizdeki danışmanlarımız size yardımcı olmak için 7/24 hizmetinizdedir.

oktorunuza Sorun
Son Eklenen Haberler
Kategoriler
Hidrofacial

Hidrofacial

Cilt bakımı adına yapılan medikal işlem olarak bilinen hidrofacial, cilt yenileme amacı ile uygulanan birçok aşamayı içerisinde barındırmaktadır. Cildin yenilenebilmesi için temizleme, bakım yapma, sıkılaştırma ve arındırma işlemleri birlikte uygulanmaktadır. Cildin kaybettiği kollajen maddelerinin yeniden kazanması sağlanır. Hidrofacial aracılığı ile cilde gereken vitamin takviyesi de sağlanmaktadır. Cilt sıkılaştırma için yapılan işlemlerde, ciltteki aktifliğini kaybetmiş doku ve hücreler yeniden canlandırılır. Gözenek sıkılaştırma işlemlerinde de aynı mantıkla işlemler sırası ile uygulanır.

Hidrofacial Sürecinde Sırası ile Neler Uygulanır?
Cilt vakum cihazı ile öncelikle cilt temizleme ve cilt bakımı yapılmaktadır. Ardından cilt yenileme çalışmaları için serum uygulaması yapılır ve bu serum ile ciltteki leke ve sivilce hedef alınır. Cilt yenileme işlemlerinin ardından nemlendirme ve antioksidanları temizleme aşamasına geçilir. Nemlendirici ürünler ile cildin kaybettiği kollajen ve vitamin takviyeler, kişiye özel olacak şekilde uygulanmaktadır. Kuru ciltler için farklı, yağlı ve karma ciltler için farklı nemlendiriciler kullanılmaktadır. Bu aşamadan da sonra artık cilt sıkılaştırma için çalışmalar başlar. Led terapisi ile ince yapılı kırışıklıklar büyük ölçüde giderilir. Gözenek sıkılaştırma için de kırmızı led tedavisi uygulanır.

Cilt bakımı ve cilt yenileme çalışmaları, tamamen steril edilen ortamlarda yapılır. Takviyesi sağlanan kollajen ve vitamin maddeleri için kullanılan nemlendiriciler zararlı hiçbir kimyasalı içermez. Cilt sıkılaştırma ve gözenek sıkılaştırma için uygulanan led işlemleri, sadece ölü hücreleri canlandırmak için etkilidir. Cilde hiçbir şekilde zarar vermez. Cilt sıkılaştırma ve gözenek sıkılaştırma, hidrofacial uygulamaları arasında en uzun süren işlemlerdir.

Hidrofacial Uygulamasının Faydaları

– Rutin cilt bakımı uygulamalarından daha iyidir.
– Cilt yenileme için yapılan her işlem cilt bakımı uygulamalarında da olduğu gibi, aynı zamanda leke izlerini büyük ölçüde giderir.
– Kollajen takviyesinin en doğal yoludur.
– Uygulanan nemlendiriciler doğal ve vitamin içeriklidir.
– Cilt sıkılaştırma uygulamaları arasında en kısa sürede sonuç vermesi ile bilinir. Kollajen ve vitamin takviyesi, aynı zamanda cildin sıkılaşmasını da sağlayacaktır.
– Gözenek sıkılaştırma için led tedavisi ile birlikte krem takviyesi de sağlanır.
Share this Post

Yorum Yazın

Aklınızdaki sorular için hemen şimdi

Dr Berker Büyükgüral ile İletişime Geçin

Detaylı bilgi ve randevu için: Telefon: +90 212 291 3565 Mobil: +90 532 644 0148

Maçka Caddesi, Bronz Sokak, Başarı Apt No:1 Daire:5 Kat:1 Harbiye Mah. Nişantaşı – İstanbul / TÜRKİYE