//Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz

Lazer lipo nedir? ​Hangi bölgelere uygulanır ?

Lazer Lipoliz vücuttaki fazla yağların Lazer enerjisi ile parçalanarak dışarı alınması işlemidir .Spor ve diyete rağmen bölgesel yağlardan bir türlü kurtulamayan bay ve bayanların başvurduğu lazerlipo​, yağlardan kurtulmanın yanı sıra kollajen üretimini de arttırarak cildin sıkılaşmasını da sağlar. Güvenirliliği ve Başarısı kanıtlanmış olan bu yöntem ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen yöntem olarak Plastik Cerrahi alanında yerini almıştır . Karı, bel ,sırt, basen,gıdı,kol ,diz içi ve ayak bileği bölgelerinde yağlanma sorunundan şikayetçi olanlar için Lazer lipoliz uygulanabilmektedir .

Vaser lipo nedir ? Hangi bölgelere uygulanr ?

Vaser lipo Ultrasonik ses dalgaları ile bölgesel yağların sıvılaştırılıp dışarı atılması işlemidir. Vaserlipo ​yani ultrasound​ liposuction bir zamanlar en çok tercih edilen yöntem iken Lazer lipolizin ortaya çıkmasıyla birlikte git gide popülerliğini yitirmeye başlamıştır . Lazer lipolilzin aksine Vaserlipo ile parçalanan yağ hücreleri operasyon sonrası kilo alımına bağlı olarak yeniden genişleyebilir,yağlanma sorunu tekrar kişinin karşısına çıkabilir .

Lazer / vaser lipo ne zaman sonuç verir? ​

Kısa süreli bir operasyon olan Lazer lipoliz​ ve Vaser lipo ​ sonuçlarını 3-6 içerisinde görürüz . Operasyon sonrası oluşan ödem vücuttan tamamen atıldıktan sonra vücut tam şeklini alır. Liposuction işlemi ​için adını duyurmuş ,işin ehli kişilere ve kurumlara başvurulmalı.Lazer lipo adı altında Klasik liposuction yapan yerlere itimad edilmemelidir .

By | 2017-05-28T22:46:54+00:00 Mayıs 28th, 2017|Tr|Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin

two × three =