//Piezo İle Burun Estetiği

Piezo İle Burun Estetiği

Burun kemiği kırılmadan, burun yumusak dokulara, sinir ve damarlarına zarar verilmeden yapılan burun estetiği piezo burun estetiği olarak tanımlanmaktadır. Adeta bir devrim niteliğinde olan piezo burun estetiği sonrası çekiç ve keski kullanılan yöntemlerin yarattığı ağrı gözaltı morluğu ve şişlik sıkıntıları da minimize edilmiştir.

Piezo burun estetiğinin avantajları

Burun estetiği diğer adı ile rinoplasti, uyku apnesi, burun estetiği ile ilgili sıkıntılar ve daha önce geçirilen operasyonlardan memnun kalmayanların başvurduğu bir işlemdir. Burun bir insanın yüz ifadesinde en önemli rolü oynar. Yüze yakışmayan bir burun estetiği kişide özgüven eksikliği yaratabilir. Piezo adı verilen bir elektronik cihazın elektrik akımını ultrasonik dalgalara çevirmesi ile burun estetiği burun kemiği kırılmadan yapılmaktadır. Çekiçle kemikleri kırmadan piezo ile kemiği şekillendirme ameliyat sonrası daha az morluk anlamına gelmektedir. Kemerli burun, burun ucu estetiği, çökük burun, geniş veya dar burun, büyük burun ve daha birçok estetik sorunda piezo en iyi sonucu vermektedir.

Kemikleri Kırmadan Burun estetiği

Rinoplasti operasyonlarında kemik eğriliği düzeltme, fazlalığı alma piezo cerrahisi ile burun kemiklerini kırmadan ve sinirlere zarar vermeden yapılmaktadır. Klasik yöntemlere göre iyileşme süreci %60 daha hızlı olan piezo rinoplasti operasyonu, son yılların en çok tercih edilen estetik operasyonlarındandır. Ultrasonik rinoplasti ile ameliyat sonrası hastalar çok daha konforlu ve iyileşme süreci kısadır. Burun kemiklerini kırmadan burun estetiği olarakta bilinen piezo, en geç bir hafta içerisinde hastanın normal yaşamına döndüğü bir rinoplasti operasyondur. Ameliyatsız burun estetiği düşünenler artık piezo ile burun estetiği yaptırmaktadır.

Burun ucu estetiği

Burun ucu estetiği tipplasti, burun ucu şekil bozukluğunu düzletmek için yapılmaktadır. Ultrasonik rinoplasti olarak ilk tercihler arasında olan piezo ile, tipplasti ihtiyacı ile birlikte nefes alma problemi olan hastalarda nefes alma problemlerine de son vermektedir. Nefes alma problemi olan hastalarda burun ici septum kemiğinin eğriliğini kırmadan düzeltmek icin güvenle kullanılmaktadır. Bu da ağrısız bir ameliyat anlamina gelir. Burun estetiği olarak piezodan son derece yüz güldüren sonuçlar alınmakta, hastalar ideal bir buruna ve burun sağlığına kavuşmaktadır.

Ultrasonik rinoplasti

Ultrasonik dalgaların yarattığı bir mucize olan piezo rinoplasti, tıpta uygulanan ultrasonik yöntemin burun estetiğinde de kullanılmaya başlanması ile ortaya çıkmıştır. Ultrasonik rinoplasti daha az ağrısız ve acısız bir işlem olup, özellikle burun estetiği ihtiyacı olanların ve nefes alma problemi yaşayanların ultrasonik bir yöntem olarak ilk tercihidir.

Her çeşit burun estetiği için en güvenilir ve en konforlu yöntemlerden biri olup, burun ucu estetiği ve diğer burun estetiği operasyonu geçirenlerin büyük oranda sonuçtan memnun kaldığı bir estetik operasyon türüdür. Piezo yöntemi, önceki burun ameliyatlarında komplikasyon olmuş hastaların revizyon burun ameliyatlarında doğal burun şeklini yeniden oluşturmak icin tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur.

By | 2017-05-28T22:47:10+00:00 Nisan 1st, 2017|Tr|Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin

fourteen − 8 =